Як успішно захистити магістерську роботу
Сучасні студенти вже зовсім не є такими «дітьми», якими були студенти років 10 тому. Багато з них вже добре розуміють, що їм потрібно від майбутнього. І коли спеціальність співпадає із майбутніми планами, виходить так, що не маючи диплома на руках, він вже є успішним працівником в комерційній організації. То ж і не дивно, чому магістерські роботи на замовлення користуються великим попитом. Наявність диплому магістра дає можливість отримати вищу посаду, а знання – хоча і приходить в теоретичному вигляді, закріплюються все рівно на практиці. То ж ми підготували поради, як правильно, легко і успішно захистити магістерську роботу, написану на замовлення.
10 правил, як успішно захистити магістерську роботу при її замовленні
- Налагодьте добрі стосунки із керівником. Це не означає, що до нього потрібно підлещуватися папером чи цукерками, але потрібно щонайменше мати його контактний телефон для швидкого вирішення проблем. Саме ця людина може вам максимально спростити здачу, або, навпаки, максимально ускладнити. До знайомства із керівником потрібно підготуватися заздалегідь. Пам’ятайте про посмішку та хороший настрій. Як правило, вони завжди повертаються до вас. Не варто також говорити про грошову мотивацію. З якісною дипломною роботою від компанії «Магістр» це буде зайвим і навіть недоречним.
- Не приступайте до написання роботи і не замовляйте робіт, поки не затвердите план роботи. Попросіть у керівника типовий план магістерської роботи за аналогічною темою. Уточніть, що би він чи вона хотіли би бачити в кожному пункті. Доведіть план до ідеального стану, потратьте свій час хоча б на це – і в результаті ви зарекомендуєте себе як відповідального студента. Далі все піде по течії.
- Якщо робота виконується за економічною спеціальністю, подбайте заздалегідь про матеріали для аналітики – звітність. Магістерська робота з економіки передбачає використання діючих підприємств у якості об’єкта дослідження. Якщо вам вдається дістати звітність підприємства свого сусіда, який подає роками підряд одні нулі до органів статистики, від такої звітності варто відмовитися. Так само як від від звітності з мінусами в підсумкових графах. Такі звітності створюють труднощі і багато запитань при захисті. Якщо ви не впевнені у своїх силах — обирайте звичайні підприємства. Краще придумати цифри і вдарити на них печатку, ніж мучитися із пустими графами чи нерегулярною діяльністю малих компаній.
- Подбайте про якісного виконавця. Передайте йому максимальну кількість матеріалів, яку вам вдалося отримати від керівника. Якщо це є рекомендації, віддрукуйте їх і подайте виконавцю в зрозумілій формі. Це дасть змогу відразу виконувати завдання так, щоб вони відповідали вимогам чи баченню керівника. На сайті magistr.in.ua/ вам підберуть доброго спеціаліста.
- Ніколи не подавайте матеріал на рецензію, не читаючи його. Буває, керівник здасть просте запитання по темі, яке буде скоріше організаційним, чим перевіркою знань, а ваша необізнаність відразу викаже те, що роботу пишете не ви.
- Будьте пунктуальними. Ніколи не пропускайте зустрічі із керівником. Якщо ж не виходить зустрітися – попереджайте заздалегідь і домовляйтесь на інший час.
- Не бійтеся зауважень та червоного кольору на листках вашої магістерської. Це робочий процес, який потрібно сприймати як належне. Керівники не придираються і не намагаються вас завалити – вони тільки роблять свою роботу. Ваше завдання – передати скан чи фото всіх зауважень виконавцю, ознайомитися із правками, та принести виправлений матеріал знову на рецензію. Навіть якщо керівник вважатиме, що роботу потрібно ще допрацьовувати і знову вималює її червоним кольором – в жодному разі не реагуйте на це незадоволенням. Це не ваші проблеми, а проблеми виконавця роботи. І як правило, кожен професійний виконавець розуміє, чому керівник хоче бачити те чи інше, і намагається вгадати, в якому напрямку діяти далі.
- Дізнайтеся заздалегідь, коли потрібно здавати роботу, коли відбудеться захист, що потрібно зробити до захисту. Ваша активність буде іти вам на руку. Студенти, які проявляють хвилювання за захист, справляють хороше враження на керівників.
- Попросіть виконавця роботи виділити в роботі основні ключові моменти, на які слід звернути увагу при захисті. Це дозволить вам відсікати зайву інформацію та зосередитися на основному.
- Підготуйтеся до захисту. Засічіть час і потренуйтесь говорити власну доповідь напам’ять. Година витраченого часу вдома перед дзеркалом допоможе вам відчувати впевненість перед слухачами. Якщо ви маєте страх публічного виступу, організуйте «концерт» із промовою для дорослих людей: батьків, знайомих. Їм це буде цікаво вас послухати, навіть не розуміючи, про що йде мова, а ви отримаєте досвід.